Bezpłatne szkolenia? Tak, z Twoje Gastro to realne! Wyślij maila z hasłem DOFINANSOWANIE [Kontakt]

Kim jest manager gastronomii?

10 sierpnia, 2022

Kim jest manager gastronomii?

Jaki jest zakres obowiązków managera restauracji?

Właściciele restauracji, którzy decydują się zatrudnić managera restauracji, muszą wiedzieć, że jeśli chodzi o zarządzanie restauracją, wyznaczenie i doprecyzowanie swoich oczekiwań względem stanowiska, jakim jest manager gastronomii jest bardzo ważne.

Zawód managera restauracji charakteryzuje się szerokim i różnorodnym zakresem obowiązków i kompetencji. Manager gastronomii to osoba odpowiedzialna za kontrolowanie, planowanie, motywowanie i organizowanie. Do obowiązków managera restauracji należy również zapewnienie przyjaznej atmosfery, utrzymywanie ducha zespołu oraz sprawne rozwiązywanie konfliktów.

Zarządzanie środowiskiem restauracyjnym to tylko z pozoru proste zadanie, zakres obowiązków managera restauracji jest bardzo wszechstronny, są w nim elementy wymagające olbrzymiego skupienia i kalkulacji, ale również chwile wymagające dużego nakładu energii i szybkich, konkretnych decyzji. Każdy Gość odwiedzający restaurację, musi być obsłużony w profesjonalny sposób, kierunek takiej standaryzacji obsługi wyznacza właśnie manager restauracji.

manager gastronomii

Manager restauracji – opis stanowiska.

Do zadań managera gastronomii należą obowiązki, takie jak zarządzanie zespołem gastronomicznym, powinien on wykazywać się doskonałymi umiejętnościami interpersonalnymi, posiadać kompetencje miękkie. Niejednokrotnie będzie on musiał zabierać głos w sytuacjach trudnych, na przykład na linii gość – sala. Prowadzenie restauracji przez managera gastronomii jest wieloobszarowe, do jego obowiązków należy również dbanie o porządek w lokalu, utrzymywanie ciągłości grafiku czy natychmiastowe reagowanie w przypadkach takich jak nagłe odejście z pracy czy choroba członka personelu. Obowiązki managera restauracji to również rekrutacja nowych pracowników, regularne szkolenia personelu i kontrolowanie jego wiedzy na temat lokalu, wykonywanie remanentu, składanie zamówień, kontakty z dostawcami oraz branie udziału w zarządzaniu kosztami w lokalu.

Ponadto, manager gastronomii często musi wziąć na siebie obowiązki kreatywne, takie jak tworzenie ciekawych ofert i promocji, które uzupełnią standardowe wizyty gości w lokalu. Może to być koordynowanie eventów, dbanie o ciekawą komunikację z gośćmi, czy promocja i marketing w gastronomii.

Prowadzenie restauracji.

Manager gastronomii musi umiejętnie prowadzić restaurację, potrzebuje do tego nie tylko wiedzy z zakresu gastronomii, ale również odpowiednich cech. Powinien on być pewny siebie, komunikatywny, odpowiedzialny. Manager restauracji zarządza też zasobami materiałowymi, m.in. dbając o jakość, zadowolenie gości, wyniki finansowe oraz gospodarkę magazynową. 

manager restauracji

Marketing w gastronomii.

Promocja restauracji i marketing w gastronomii to wszelkie działania marketingowe ukierunkowane na rozwój lokalu gastronomicznego. Jeśli chcesz nauczyć się skutecznie sprzedawać w swoim lokalu gastronomicznym, zapisz się na nasze szkolenie Skuteczna Sprzedaż w Lokalu Gastronomicznym.

Praca na stanowisku managera restauracji wymaga wiedzy z zakresu marketingu, zarządzania i ekonomii. Powinien on być inicjatorem działań kreatywnych, mieć umiejętności działania pod presją oraz zarządzania czasem. Każda restauracja powinna dbać o podnoszenie kompetencji swoich managerów, zapisując ich na szkolenia.

Zapisz się na nasze szkolenie Manager Gastronomii.

Manager gastronomi czy menadżer gastronomii – poprawna pisownia.

Każda profesjonalna restauracja i lokal powinna również dbać o poprawną pisownię kluczowych dla branży gastronomicznej pojęć. Poprawna pisownia pojęć takich jak manager gastronomii jest niezwykle ważna. Poprawna pisownia to zarówno manager gastronomi jak i spolszczona wersja menadżer gastronomii, musimy jednak uważać, aby nie napisać „Manedżer” lub „menager” – jest to niepoprawna forma.

Sprawdź:

Sprawdź naszą ofertę!

Masz pytanie? Napisz do nas!

O nas

TWOJE GASTRO powstało z myślą o Twojej gastronomii. Specjalizujemy się w prowadzeniu skutecznych szkoleń dla personelu gastronomicznego. Szkolimy pracowników każdego szczebla branży gastronomicznej jak i wspieramy samych restauratorów w prawidłowym funkcjonowaniu lokalu.

Zaufali nam

Dni i godziny pracy
Poniedziałek - Sobota
9:00 - 18:00
Centra szkoleniowe
Centrum Szkoleniowe Wspólna
ul. Wspólna 56, Warszawa

Hotel Traffic,
ul. Świdnicka 28​, Wrocław
Rejestr Instytucji Szkoleniowych: 2.02/00203/2022
ISO 9001:2015