Bezpłatne szkolenia z Twoje Gastro? Tak, to realne! Wyślij maila z hasłem DOFINANSOWANIE [Kontakt]

Szkolenie kelnerskie? Poznaj 5 cech dobrego kelnera!

13 września, 2022

Szkolenie kelnerskie

Szkolenie kelnerskie – jaki jest jego cel?

Wizyta w restauracji to nie tylko posiłek, ale także oderwanie się od rzeczywistości, odpoczynek oraz otworzenie się na nowe smaki. Wszystko w lokalu ma wpływ na to jaką gość wyda o nim recenzję. Duży wpływ na to jak goście będą się czuli w Twojej restauracji ma jakość obsługi kelnerskiej. Szkolenie kelnerskie z Twoje Gastro ma na celu podnieść jakość obsługi gości i zapewnić im pobyt na wysokim poziomie oraz chęć powrotu i polecenia restauracji swoim znajomym.

Szkolenie Kelnerskie

Szkolenie kelnerskie – zwiększy sprzedaż Twojego lokalu

Dobrze przeszkolony personel to oszczędność. Świadomy i skutecznie wyszkolony kelner to motor napędowy sprzedaży w każdym lokalu gastronomicznym, od jego zdolności sprzedażowych zależy wysokość rachunku. Pomyśl ile twój lokal przyjmuje gości dziennie, następnie dodaj do tego małą przystawkę, dodatkowy napój czy deser do co drugiego dania, wychodzi spora suma, prawda? To właśnie może osiągnąć kelner po przejściu na szkolenie kelnerskie dla Twojego lokalu. Jest to zysk obopólny, ponieważ, im lepiej gość zostanie obsłużony tym zaoferuje Twojemu pracownikowi większego „tipa”.

Dlaczego warto wybrać się na szkolenie kelnerskie z Twoje Gastro?

Na naszym szkoleniu kelnerskim poznasz zarówno teorię jak i praktykę. Dowiesz się jakie są pożądane cechy kelnera, jak istotna jest karta standaryzacji pracy, jak zastosować sprzedaż sugerowaną, która zwiększy Twoje zarobki oraz jak ważne jest nastawienie do pracy i fachowa obsługa gościa w restauracji.

Szkolenie kelnerskie – cechy dobrego kelnera

Fachowa wiedza to podstawa pracy na tym stanowisku. Obsługi gościa wymaga od kelnera savoir vivr’u, wiedzy na temat serwowania dań, doboru odpowiednich sztućców, naczyń oraz szkła – to właśnie wyróżnia dobrego kelnera od hochsztaplera.

 1. Znajomość karty, dobry sprzedawca powinien wiedzieć co sprzedaje, tak samo kelner. Nie znając menu, nie da rady obsłużyć niezdecydowanych gości, co wpłynie negatywnie na sprzedaż oraz postrzeganie restauracji.
 2. Kultura osobista, stosowanie zwrotów grzecznościowych, kultura słowa to sprawy oczywiste.
 3. Niezawodna pamięć, żaden z gości nie wspomni dobrze lokalu, w którym pomylili jego zamówienie, albo co gorsza czegoś mu nie dostarczyli. Ważnym elementem w obsłudze jest dokładne zapisanie zamówienia w notesie.
 4. Estetyka, dbałość o ubiór i stosowny wygląd w pracy na tym stanowisku to podstawa. To kelner jest „wizytówką” lokalu, którą widzi gość wchodzący do restauracji.
 5. Umiejętność pracy w zespole, komunikacja z załogą lokalu oraz odporność na stres to klucz do dobrej atmosfery w pracy, która na pewno przełoży się na jakość obsługi gości.
cechy dobrego kelnera

Nasze szkolenie kelnerskie pokaże ci jak czerpać radość i satysfakcję z pracy jako kelner oraz że jest to pierwszy krok w stronę awansu!

Szkolenie kelnerskie – zasady obsługi kelnerskiej

Jedną z podstawowych zasad obsługi kelnerskiej jest ruch lewo i prawostronny. Jeśli kelner obsługuje gości z prawej strony – porusza się zgodnie z wskazówkami zegara, jeśli zaś obsługuje gości z lewej jego ruch jest odwrotny. Dzięki zastosowaniu odpowiednich kierunków obsługi kelner nie odwraca się do gościa plecami, co zwiększa komfort oraz wydajność odbioru i wydania zamówienia. Zasad związanych z kierunkami jest więcej, przykładowo: karta menu powinna zostać podana zawsze z prawej strony, natomiast czysta zastawa z lewej. Jeśli powyższe zasady obsługi kelnerskiej cię zaciekawiły – zapraszamy na nasze szkolenie kelnerskie, poznasz ich więcej!

Szkolenie kelnerskie – cena

Szkolenie kelnerskie z Twoje Gastro to koszt: 632 brutto/ os. Szkolenie jest jednodniowe i czas jego trwania to: 8 godzin.

Szkolenie kelnerskie – zakres:

 • Decyzyjność i hierarchia w restauracji
 • Kelner – wizytówka lokalu
 • Etyka zawodowa kelnera
 • Istota znajomości karty menu
 • Znaczenie check listy
 • Przepływ informacji między pracownikami w lokalu
 • Nastawienie do pracy i gości
 • Techniki sprzedażowe: doradzanie, cross-selling, up-selling
 • Techniki wywierania wpływu
 • Budowanie rachunku – ćwiczenia praktyczne
 • Sprzedaż kelnerska w zależności od działalności lokalu gastronomicznego
 • Rodzaje serwisów: rosyjski, angielski, niemiecki, francuski
 • Zasady obsługi – standaryzacja
 • Psychologia obsługi
 • Typologia i analiza gości
 • Ćwiczenia praktyczne: serwowanie dań, napojów, serwis wina, scenki sprzedażowe

Sprawdź:

Sprawdź naszą ofertę!

Masz pytanie? Napisz do nas!

O nas

TWOJE GASTRO powstało z myślą o Twojej gastronomii. Specjalizujemy się w prowadzeniu skutecznych szkoleń dla personelu gastronomicznego. Szkolimy pracowników każdego szczebla branży gastronomicznej jak i wspieramy samych restauratorów w prawidłowym funkcjonowaniu lokalu.

Zaufali nam

Dni i godziny pracy
Poniedziałek - Sobota
9:00 - 18:00
Centra szkoleniowe
Centrum Szkoleniowe Wspólna
ul. Wspólna 56, Warszawa

Hotel Traffic,
ul. Świdnicka 28​, Wrocław
Rejestr Instytucji Szkoleniowych: 2.02/00203/2022
ISO 9001:2015