Bezpłatne szkolenia z Twoje Gastro? Tak, to realne! Wyślij maila z hasłem DOFINANSOWANIE [Kontakt]

Kurs kelnerski

16 stycznia, 2023

Kurs kelnerski, kelner i kelnerka

Kurs kelnerski – czyli niezbędne szkolenie dla Gastronomii

Nie od dziś wiadomo, że coraz więcej gości odwiedzających lokale gastronomiczne zwraca szczególną uwagę na jakość obsługi kelnerskiej. Dobrą znajomość zasad obsługi gości dostrzegają sami restauratorzy, zatem coraz częściej dostrzegają zalety jakie przynosi kurs kelnerski.

Jak wiadomo praca kelnera nie należy do najłatwiejszych, bo to właśnie on pierwszy powinien doskonale znać zasady nie tylko obsługi kelnerskiej, ale również podstawowe zasady obsługi gości. Więc, dlaczego tak wielu restauratorów świadomych problemu obsługi kelnerskiej, jak i samej obsługi gości w restauracji nie zapisze swoich kelnerów na kurs kelnerski, który może całkowicie zmienić „zwykłego” kelnera w profesjonalnego kelnera? Czy obsługa konsumenta to jest to samo co obsługa gości? Czy określenie obsługa konsumenta jest poprawnym określeniem w stosunku do gości w restauracji?

Para na kursie kelnerskim

Szkolenia kelnerów to przede wszystkim nauka

Kurs kelnerski to przede wszystkim nauka wypracowania nawyków nie tylko nienagannej obsługi kelnerskiej, ale również wprowadzania wszelkich zasad związanych z obsługą gości. Tu powstaje pytanie: Czy każdy może pracować w zawodzie kelnera, skoro kurs kelnerski daje tak ogromne możliwości? Otóż praca kelnera wymaga szeregu innych cech, które są pożądane u profesjonalnego kelnera takich jak np.:

  • miła aparycja
  • znajomość języków obcych
  • znajomość zasady serwowania dań i napojów
  • umiejętne stosowanie zasad savoir vivre kelnera

Odpowiednio dobrany kurs kelnerski z całą pewnością pomoże w wykonywaniu pracy kelnera, podniesie prestiż restauracji z punktu widzenia obsługi kelnerskiej a w rzeczy samej obsługi gości. Kelner to nie tylko tzw „podawacz” dań i napojów a przede wszystkim powinien być określany mianem „kelner mistrzem sprzedaży”.

Każdy z gości doceni serwis profesjonalnego kelnera. Jak często powinny odbywać się szkolenia kelnerów? Na to pytanie jest tylko jedna odpowiedź: Szkolenia kelnerów powinny odbywać się cyklicznie i tak często jak jest to możliwe. Każdorazowe szkolenia kelnerów i ukończenia kursu kelnerskiego, to nowe umiejętności jakie zdobywa obsługa kelnerska, a co za tym idzie?  Profesjonalna obsługa gości w restauracji.

Kurs kelnera
Twoje gastro kurs kelnerski warszawa

Szkolenia obsługi kelnerskiej w Twojej restauracji

Decydując się na profesjonalne szkolenie kelnerski warto wybrać kursy kelnerskie dostosowując program szkolenia indywidualnie do Twojej restauracji. Jest to na pewno ogromna zaleta, ponieważ kurs kelnerstwa oraz jego program zostanie przygotowany według Twoich potrzeb. Termin kursu kelnerskiego oraz jego cena również zostanie ustalona indywidualnie.

szkolenia gastronomiczne Warszawa

Kurs kelnerski może obejmować np.:

  • rodzaje serwisów kelnerskich
  • techniki obsługi kelnerskiej
  • sposób podawania napojów
  • organizacja pracy kelnera nie tylko w zakresie obsługi gości, ale także savoir vivre kelnera

Znajomość wszelkich zasad obsługi kelnerskiej to również umiejętne jej stosowanie z którymi każdy uczestnik kursu zapozna się w trakcie szkolenia kelnerskiego. Aby opanować wszelkie techniki kelnerskie, obsługa kelnerska wymaga regularnych szkoleń.

Program kursu – kurs kelnerski online

Oferta kursów kelnerski w dzisiejszych czasach jest dość obszerna. Czy kurs kelnerski online jest dobrą opcją? A jeżeli tak, to dla kogo? Kurs kelnerski online za zwyczaj jest opcją dla tych kelnerów, którzy chcą nabywać nowe umiejętności z zasad obsługi kelnerskiej np.: w domu.

Kurs kelnerski online

Kurs kelnerski online będzie miał swoje plusy i minusy. To na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę, to na pewno na poziom zaawansowania szkolenia kelnerskiego jak i poziom zaawansowania twojej wiedzy na stanowisku kelnera.

Podstawowy kurs kelnerski online z całą pewnością będzie dla kelnerów początkujących, natomiast zaawansowany kurs kelnerski online dla profesjonalnego kelnera. Oczywiście koniecznością jest zapoznać się z programem szkolenia, po to aby odpowiednio dobrać je do swoich potrzeb. To właśnie do Ciebie należy wybór: czy wolisz szkolenie kelnerskie stacjonarne, gdzie możesz wymienić swoje doświadczenia z pracy kelnera z innymi uczestnikami szkolenia kelnerskiego, czy będzie lepiej, jeżeli wybierzesz opcję kurs kelnerski online i przerobisz go w domu na kanapie.

Kurs kelnerski stacjonarny

Po ukończeniu kurs kelnera, każdy uczestnik kursu otrzymuje ogromną dawkę wiedzy oraz certyfikat potwierdzający nabycie nowych umiejętności. Każdy uczestnik kursu otrzymuje również wiedzę z zakresu sztuki kelnerskiej. Krótko mówiąc, po kursie kelnerskim zdobędziesz nie tylko umiejętności kelnerskie, ale także znajomość standardów obsługi gości. Dobry kurs kelnerski to taki z którego wyniesiesz ogromną dawkę wiedzy i będziesz umiał przełożyć ją na praktykę. Pamiętaj, że szkolenie kelnerskie czynią kelnera tylko wtedy jeżeli Ty sam zaangażujesz się w odpowiednio dobrane szkolenie kelnerskie.

Kurs kelnerski stacjonarny Warszawa

Specjalistyczny kurs kelner – obsługa gościa w restauracji

Zasady obsługi gości i zasady obsługi kelnerskiej to cechy profesjonalnego kelnera, a jak wiadomo w zawodzie kelnera nie każdy sobie poradzi z racji na specyfikę zawodu. Kursy kelnerskie są po to, aby z nich korzystać i po to, aby się rozwijać. Czy wybierzesz kurs kelnerski online, czy też kurs kelnerski stacjonarny ważne jest, aby szkolenie kelnerskie ukończyć rzetelnie i zostać mistrzem gościnności i obsługi kelnerskiej. Szkolenia kelnerów to Twój rozwój, nie zapominaj o tym. Wizerunek profesjonalnego kelnera stosującego zasady sztuki kelnerskiej to wizerunek Twojego lokalu gastronomicznego. Weź udział w kursie kelnerskim prowadzonym przez Twoje Gastro i dołącz do mistrzów obsługi kelnerskiej już dziś. Zdobądź niezbędną z zakresu profesjonalnego serwisu kelnerskiego.

szkolenie kelnerskie Wrocław

Sprawdź:

Sprawdź naszą ofertę!

Masz pytanie? Napisz do nas!

O nas

TWOJE GASTRO powstało z myślą o Twojej gastronomii. Specjalizujemy się w prowadzeniu skutecznych szkoleń dla personelu gastronomicznego. Szkolimy pracowników każdego szczebla branży gastronomicznej jak i wspieramy samych restauratorów w prawidłowym funkcjonowaniu lokalu.

Zaufali nam

Dni i godziny pracy
Poniedziałek - Sobota
9:00 - 18:00
Centra szkoleniowe
Centrum Szkoleniowe Wspólna
ul. Wspólna 56, Warszawa

Hotel Traffic,
ul. Świdnicka 28​, Wrocław
Rejestr Instytucji Szkoleniowych: 2.02/00203/2022
ISO 9001:2015