Bezpłatne szkolenia? Tak, z Twoje Gastro to realne! Wyślij maila z hasłem DOFINANSOWANIE [Kontakt]

Jakie są tematy poruszane podczas szkoleń gastronomicznych?

3 października, 2023

Jakie są tematy poruszane podczas szkoleń gastronomicznych? Szkolenia gastronomiczne odgrywają kluczową rolę w kształceniu przyszłych kucharzy, szefów kuchni, kelnerów, barmanów i innych specjalistów z branży gastronomicznej. Ale jakie dokładnie tematy są poruszane podczas szkoleń i które tematy są najważniejsze? 

Szkolenia gastronomiczne oferują szeroki zakres tematów, które pomagają uczestnikom zdobyć niezbędne umiejętności i wiedzę do pracy w branży gastronomicznej. Od podstaw kulinarnych po zaawansowane techniki i zarządzanie, istnieje wiele obszarów, które można zgłębić i nauczyć się podczas tych kursów, a tematy które są poruszane podczas szkoleń gastronomicznych, tak naprawdę zależą od stanowiska, w którym chcemy się rozwijać i pogłębiać swoją wiedzę.

Tematy poruszane podczas szkoleń gastronomicznych dla managera gastronomii

Szkolenia dla managerów gastronomii różnią się od standardowych kursów kulinarnych. Skupiają się one na aspektach zarządzania, strategii i umiejętnościach niezbędnych do prowadzenia efektywnego biznesu w branży gastronomicznej. Kluczowych tematy, które są często poruszane podczas szkoleń gastronomicznych dla managerów gastronomii:

Zarządzanie personelem to aspekt zarządzania restauracją i umiejętność zarządzania zespołem. Tematy poruszane podczas szkolenia gastronomicznego w tym zakresie obejmują płaszczyzny takie jak rekrutacja, szkolenie, motywacja i ocena pracowników.

Manager gastronomii musi zrozumieć finansowe aspekty prowadzenia restauracji. Szkolenia gastronomiczne w tym zakresie uczą, jak analizować raporty finansowe, budżetować i kontrolować koszty. Tematy poruszane podczas szkolenia gastronomicznego dla managerów gastronomii ściśle powiązane są z zagadnieniami food cost i beverage cost.

W dzisiejszych czasach promocja lokalu gastronomicznego w mediach społecznościowych jest kluczowa. Tematy poruszane podczas szkoleń gastronomicznych z tego zakresu skupiają się na strategiach marketingowych, reklamie i budowaniu marki lokalu gastronomicznego.

Efektywne zarządzanie operacjami to klucz do sukcesu w branży gastronomicznej. Poruszone tematy podczas szkoleń gastronomicznych to również zarządzanie zapasami, kontrola jakości i optymalizacja procesów.

Tematy poruszane podczas szkoleń gastronomicznych dla kelnerów

Kelnerzy są sercem każdego lokalu gastronomicznego. To oni są pierwszym kontaktem z gośćmi i od ich umiejętności zależy w dużej mierze sukces lokalu gastronomicznego. Tematy poruszane podczas szkolenia gastronomicznego dla kelnerów są więc niezwykle ważne, aby zapewnić najwyższą jakość obsługi gości. Oto najważniejsze tematy, które są poruszane podczas szkoleń gastronomicznych dla kelnerów:

Kelnerzy uczą się, jak prawidłowo przywitać gości, przyjąć zamówienie i służyć pomocą w wyborze dań i napojów. Omawiane są także techniki i sposoby komunikacji oraz prawidłowe budowania pozytywnych relacji z gośćmi. Można by powiedzieć, że są to podstawowe a zarazem jedne z ważniejszych tematów poruszanych podczas szkoleń gastronomicznych dla obsługi kelnerskiej.

Szkolenia gastronomiczne dla kelnerów skupiają się na prawidłowych technikach noszenia i serwowania dań, czyli w tym szkoleniu gastronomicznym temat poruszany będzie opierał się na przyswojeniu wiedzy z zakresu wykonywania czynności z prawej i z lewej strony.

Aby skutecznie doradzać gościom, kelner musi znać nie tylko menu, ale również techniki sprzedaży, które może wykorzystać w obsłudze gości. Zatem głównym tematem poruszonym podczas szkolenia gastronomicznego kelnerskiego będą techniki sprzedaży sugerowanej cross sellin i up selling.

Szkolenia gastronomiczne dla kelnerów i tematy w nich poruszane, są niezwykle ważne dla zapewnienia najwyższej jakości obsługi gości w lokalu gastronomicznym. Dzięki nim kelnerzy zdobywają niezbędne umiejętności i wiedzę, które pozwalają im sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających gości.

Jakie są tematy poruszane podczas szkoleń gastronomicznych?

Tematy poruszane podczas szkoleń gastronomicznych dla szefa kuchni

Szef kuchni to nie tylko wybitny kucharz, ale także lider zespołu kuchennego, który nadzoruje pracę całej kuchni. Szkolenia gastronomiczne dla szefów kuchni są więc skoncentrowane nie tylko na aspektach kulinarnych, ale także na umiejętnościach zarządzania personelem. Do Jan ważniejszych tematów, które są poruszane podczas szkoleń gastronomicznych dla szefa kuchni są:

Każdy szef kuchni musi znać lub co najmniej powinien znać, najnowsze techniki i trendy w gotowaniu. Zagadnienia i tematy poruszane podczas szkolenia gastronomicznego dla kucharzy i szefów kuchni skupiają się na zaawansowanych metodach przygotowywania różnych dań, takich jak sous-vide, fermentacja czy molekularna gastronomia.

Szef kuchni jako przywódca, musi umieć efektywnie zarządzać podległym zespołem, zapasami i magazynem a także procesami w kuchni. Głównym tematem poruszonym podczas szkolenia gastronomicznego dla szefów kuchni będzie planowanie pracy, kontrola kosztów oraz jak zapewnić najwyższą jakość serwowanych dań.

Szef kuchni jest również odpowiedzialny za tworzenie i aktualizację menu. Na szczególną uwagę zasługuje temat poruszany podczas szkolenia gastronomicznego dla szefa kuchni który uczy, jak tworzyć atrakcyjne i różnorodne menu, aby spełnić oczekiwania gości. Szkolenia gastronomiczne dla szefa kuchni są kompleksowe i skupiają się na wielu aspektach pracy w kuchni. Dzięki tematom poruszanym podczas szkoleń gastronomicznych szefowie kuchni zdobywają niezbędne umiejętności i wiedzę, które pozwalają im prowadzić kuchnię na najwyższym możliwym poziomie.

Tematy poruszane podczas szkoleń gastronomicznych dla barmana

Barman to nie tylko osoba serwująca drinki i koktajle, ale także artysta, który tworzy niezapomniane doświadczenia i emocje dla swoich gości. Szkolenia gastronomiczne dla barmanów są więc niezwykle ważne, aby zapewnić najwyższą jakość gościnności przy barze. Jedne z ważniejszych tematów, które są poruszane podczas szkoleń gastronomicznych dla barmana przedstawiają się następująco:

Miksologia to nauka o tworzeniu koktajli. Tematy poruszane podczas szkoleń gastronomicznych dla barmanów to właśnie różne techniki mieszania alkoholi, proporcje i składnikach niezbędnych do tworzenia niezapomnianych drinków.

Barman musi też znać różne rodzaje alkoholi, ich pochodzenie, ich smak oraz ich właściwości. Szkolenia barmańskie skupiają się na tematach które podczas szkoleń gastronomicznych obejmują różne rodzaje wódki, whisky, rumu, tequili i wiele innych.

Znajomość sprzętu barowego to kolejny ważny temat poruszany podczas szkoleń gastronomicznych barmańskich. Barmani uczą się, jak obsługiwać shakery, muddlery czy jiggery, które są niezbędne w ich codziennej pracy.

Branża barmańska, podobnie jak cała gastronomia, jest dynamiczna i ciągle się rozwija. Szkolenia gastronomiczne dla barmanów i tematy w nich poruszane często skupiają się na najnowszych trendach w miksologii i nowych technikach tworzenia napojów.

Szkolenia gastronomiczne dla barmana są niezwykle ważne dla rozwoju zawodowego i zdobywania nowych technik i umiejętności co sprawi że goście chętnie do was wrócą.

Zaufali nam

Dni i godziny pracy
Poniedziałek - Sobota
9:00 - 18:00
Centra szkoleniowe
Centrum Szkoleniowe Wspólna
ul. Wspólna 56, Warszawa

Hotel Traffic,
ul. Świdnicka 28​, Wrocław
Rejestr Instytucji Szkoleniowych: 2.02/00203/2022
ISO 9001:2015