Bezpłatne szkolenia z Twoje Gastro? Tak, to realne! Wyślij maila z hasłem DOFINANSOWANIE [Kontakt]

Szkolenie na barmana krok po kroku

28 sierpnia, 2023

Szkolenie na barmana krok po kroku: Jeśli zastanawiasz się, od czego zacząć, żeby pracować jako barman, dobrze trafiłeś. W tym artykule omówimy, dlaczego szkolenie na barmana krok po kroku jest kluczowym elementem, który może otworzyć przed Tobą drzwi do tej fascynującej kariery w lokalu gastronomicznym.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co sprawia, że niektórzy barmani są tak niezwykle skuteczni w swojej pracy? Odpowiedź leży w profesjonalnym kursie barmańskim. Szkolenie na barmana to klucz do sukcesu w tej dynamicznie rozwijającej się branży.

Warto zwrócić uwagę w jakiej formie są prowadzone szkolenia na barmana oraz jak długo trwa taki kurs barmański. Z całą pewnością szkolenie na barmana powinno składać się zarówno z teorii jak z praktyki. 

Etapy kursu barmańskiego

Oto kluczowe etapy szkolenia na barmana:

Etap 1: Wprowadzenie do kursu barmańskiego i podstawy pracy za barem, to przede wszystkim wprowadzenie do branży barmańskiej, poprzez omówienie celów szkolenia na barmana.

W pierwszym etapie szkolenia na barmana, powinny zostać omówione również podstawowe wyposażenie baru, czyli poznanie narzędzi i sprzętu używanego w codziennej pracy za barem w restauracji lub innym lokalu gastronomicznym. Ważnym aspektem pierwszego etapu, są też podstawy bezpieczeństwa i higieny pracy w restauracji ze szczególnym uwzględnieniem pracy za barem.

Etap 2: Umiejętności techniczne mieszanie alkoholi to nauka podstawowych technik mieszania napojów alkoholowych używanych w barmaństwie. Praca za barem wymaga nie tylko dobrej komunikacji z gośćmi, ale również szeroko pojmowanych umiejętności technicznych takich jak np.: organizacja stanowiska pracy czy właściwa obsługa sprzętu. Praktyczne ćwiczenia z obsługą różnego rodzaju sprzętu barowego jak i urządzeń wykorzystywanych na barze sprawią, że jeszcze bardziej poczujesz klimat pracy na barze.

Podczas szkolenia na barmana poznasz szczegóły zarządzanie zapasami i rotacją produktów używanych do tworzenia drinków i koktajli w swej codziennej pracy.

Etap 3: Etap trzeci szkolenia na barmana obejmuje zakres znajomość produktów wykorzystywanych w codziennej pracy na barze.

Kluczową rolę odgrywa również znajomość różnych rodzajów alkoholi, ich pochodzenie oraz tworzenie idealnych kombinacji smakowych. Szkolenie na barmana krok po kroku dostarczy Ci tej cennej wiedzy oraz odkryjesz świat alkoholi, którego nigdy dotąd nie zaleś.

Kurs Barmański to również degustacja, czyli nauka podstaw rozpoznawania i i opisywania smaków alkoholi wykorzystywanych w pracy za barem. Dzięki temu będziesz wiedział jak tworzyć kombinacje smakowe, które będą harmonijnie ze sobą współgrały a Twoi goście będą upojeni zachwytem.

Etap 4: Komunikacja z gośćmi odwiedzającymi lokale gastronomiczne to przede wszystkim budowanie relacji podczas obsługa gości. Szkolenie na barmana to również nauka podstaw obsługi na najwyższym możliwym poziomie, budowania relacji z gośćmi przy barze, i nie tylko. Komunikacja z gośćmi w restauracji to jeden z najważniejszych aspektów, który wpływa na ogólne doświadczenie i jego chęć powrotu do danego lokalu, co bez wątpienia nie jest łatwym zadaniem.

Podczas kursu barmańskiego nauczysz się również rozwiązywania problemów z trudnym gościem. Szkolenie na barmana to również ćwiczenia z rozwiązywania reklamacji w codziennej pracy barmana. Symulacje sytuacji z życia wziętych, które pomagają zrozumieć, jak radzić sobie w różnych okolicznościach, oraz wymiana doświadczeń z innymi kursantami są bezcenne. Podczas szkolenia na barmana poznasz techniki sprzedaży sugerowanej, czyli upsellingu i cross-sellingu wykorzystywane w gastronomii, oraz tajniki budowania rachunku. Dobrze jest sugerować popularne lub specjalne koktajle dnia, ale bez nachalności,  tak aby Twoi goście nie czuli się osaczeni a zaopiekowani.

Etap 5: Certyfikacja i egzamin po odbytym szkoleniu na barmana czyli testy i egzamin, a to nic innego jak sprawdzenie nabytych umiejętności praktycznych oraz wiedzy teoretycznej w trakcie kursu barmańskiego.

Otrzymanie certyfikatu po pomyślnym ukończeniu szkolenia i pozytywnym wyniku egzaminu to bez wątpienia satysfakcja każdego kursanta, biorącego udział w kursie barmańskim. Posiadanie certyfikatu, może znacząco zwiększyć Twoje szanse na zatrudnienie w renomowanych lokalach, ponieważ świadczy to o Twojej chęci rozwoju jak i inwestowaniu w samego siebie.

Szkolenie na barmana krok po kroku

Jak wybrać szkolenie na barmana?

Zanim wybierz jednostkę prowadzącą kurs na barmana sprawdź podstawowe informacje, które zapewne ułatwią Ci wybór najlepszej firmy na rynku:

Jednostka szkoląca: Upewnij się, że szkolenie jest prowadzone przez renomowaną firmę szkoleniowa w branży gastronomicznej. Sprawdź też czy firma szkoleniowa posiada odpowiednie certyfikaty jakości pełnienia usług np.: certyfikat ISO.

Program kursu barmańskiego: Program szkolenia na barmana powinien być kompleksowy i obejmować zarówno zagadnienia teoretyczne, jak i zajęcia praktyczne.

Opinie jednostki szkolącej: Zawsze warto sprawdzić opinie innych uczestników, którzy odbyli kurs barmański, aby mieć pewność, że szkolenie jest wartościowe a trenerzy posiadają odpowiednią praktykę w branży gastronomicznej.

Szkolenie na barmana to nie tylko inwestycja w Twoje umiejętności, ale także klucz do sukcesu w branży gastronomicznej, której rozwój jest bardzo dynamiczny. Dzięki niemu zyskasz nie tylko praktyczne umiejętności, ale także teoretyczną wiedzę, która pozwoli Ci wyróżnić się na tle konkurencji. Nie czekaj, zapisz się na szkolenie na barmana już dziś!

Pierwsze kroki po kursie barmańskim

Przygotuj portfolio: Po ukończeniu szkolenia na barmana, stwórz portfolio, które pokaże Twoje umiejętności i doświadczenie. W portfolio zamieść również informacje o odbytych szkoleniach i kursach barmańskich. Dołącz certyfikaty jak i rekomendacje.

Zadbaj o dokumenty aplikacyjne: Złóż aplikacje do różnych barów, restauracji i innych lokali gastronomicznych nie zapominając o dołączeniu niezbędnych dokumentów potwierdzających ukończenie kursów i szkoleń na barmana.

Zbuduj własną sieć kontaktów: Utrzymuj relacje z osobami, które poznałeś podczas szkolenia na barmana. Mogą one okazać się cennymi kontaktami w przyszłości.

Jeśli zastanawiasz się, od czego zacząć, żeby pracować jako barman, odpowiedź jest prosta: zacznij od szkolenia na barmana. To kluczowy krok, który da Ci nie tylko umiejętności, ale również certyfikat, który jest ceniony w branży gastronomicznej. Każdy etap kursu barmańskiego jest zaprojektowany tak, aby uczestnik zdobył kompleksową wiedzę
i umiejętności niezbędne do profesjonalnej pracy w barze. Szkolenie na barmana to specjalistyczny kurs barmański, który ma na celu przygotowanie uczestników do profesjonalnej pracy w barze.

Zaufali nam

Dni i godziny pracy
Poniedziałek - Sobota
9:00 - 18:00
Centra szkoleniowe
Centrum Szkoleniowe Wspólna
ul. Wspólna 56, Warszawa

Hotel Traffic,
ul. Świdnicka 28​, Wrocław
Rejestr Instytucji Szkoleniowych: 2.02/00203/2022
ISO 9001:2015