Bezpłatne szkolenia z Twoje Gastro? Tak, to realne! Wyślij maila z hasłem DOFINANSOWANIE [Kontakt]

Szkolenie kelnerskie a fachowa obsługa kelnerska w restauracji

8 listopada, 2023

Szkolenie kelnerskie a fachowa obsługa kelnerska w restauracji: Szkolenie kelnerskie jest podstawą do zapewnienia fachowej obsługi kelnerskiej w restauracji. Zdobycie odpowiednich umiejętności zarówno twardych jak i miękkich oraz wiedzy, podczas szkoleń kelnerskich jest kluczowe dla funkcjonowania każdego lokalu gastronomicznego. Szkolenie kelnerskie ma na celu przygotowanie personelu do profesjonalnej i fachowej obsługi gości co z kolei bezpośrednio wpływa na zadowolenie gości i ich chęć powrotu do restauracji.

Szkolenie kelnerskie obejmuje takie płaszczyzny jak podstawy obsługi gości w lokalu gastronomicznym, czyli komunikację, etykietę zawodową oraz umiejętność rozwiązywania problemów oraz reklamacji.

Kolejnym ważnym aspektem szkolenia kelnerskiego są techniki serwowania dań i napojów, czyli praktyczne umiejętności takie jak noszenie tac, właściwe ustawianie sztućców, zastawy stołowej, składanie serwetek i serwowanie wina. Fachowa obsługa kelnerska w tym zakresie jest niezbędna do sprawnego wykonywania zawodu.

Szczegółowa wiedza o oferowanych daniach i napojach, umiejętność odpowiedzi na pytania gości i rekomendacji to czynniki które fachowa obsługa kelnerska w restauracji ma w jednym palcu.

Co oznacza fachowa obsługa kelnerska 

Profesjonalne podejście do gości znają kelnerzy, którzy przeszli szkolenie kelnerskie, ponieważ mają świadomość znaczenia profesjonalizmu w każdym aspekcie swojej pracy.

Dzięki szkoleniu kelnerzy potrafią lepiej zarządzać swoim czasem i priorytetami na stanowisku kelnera, co przekłada się na krótszy czas oczekiwania na dania oraz napoje, a goście są wówczas bardziej zadowoleni, czują się zaopiekowani przez fachową obsługę kelnerską.

Kelnerzy podczas szkolenia kelnerskiego uczą się, jak dostosować usługi do indywidualnych potrzeb gości, co zwiększa ich zadowolenie oraz szanse na ponowną wizytę w lokalu gastronomicznym.

Szkolenie kelnerskie daje narzędzia do efektywnego i dyplomatycznego radzenia sobie z trudnymi sytuacjami oraz reklamacjami gośćmi, a fachowa obsługa kelnerska potrafi doskonale rozwiązać nawet najtrudniejsze reklamacje.

Czysty i zadbany wygląd obsługi kelnerskiej jest częścią fachowej obsługi kelnerskiej w restauracji i ma ogromny wpływ na ogólny wizerunek lokalu gastronomicznego.

Up-selling i cross-selling to umiejętność sprzedaży a w konsekwencji sugerowania dodatków do dań czy droższych wariantów, co może zwiększać sprzedaż oraz solidnie zbudować rachunek.

Szkolenie kelnerskie a fachowa obsługa kelnerska w restauracji

Rezultaty szkolenia kelnerskiego

Fachowa obsługa kelnerska przynosi wiele korzyści pod warunkiem, że bierze udział w regularnych szkoleniach kelnerskich. 

Zadowolenie gości jest bezcenne, więc tylko profesjonalna obsługa kelnerska w restauracji sprawia, że goście czują się ważni i docenieni, co zwiększa ich ogólne zadowolenie, a jak to zrobić, dowiesz się podczas szkolenia kelnerskiego.

Fachowa obsługa w restauracji może zamienić nawet zwykłe wyjście do restauracji w wyjątkowe doświadczenie, które goście chcą powtórzyć, ponieważ indywidualne podejście do potrzeb i preferencji gości może sprawić, że poczują się oni wyjątkowi. Aby opanować tą technikę szkolenie kelnerskie jest niezbędne, ponieważ nikt fachowym kelnerem się nie urodził.

Nie zapominajmy, że goście cenią sobie krótki czas oczekiwania i fachową obsługę kelnerską, co jest wynikiem dobrze przeprowadzonego szkolenia kelnerskiego, które przekłada się też na jego wiedzę. Wiedza o produktach, składnikach i alergenach buduje zaufanie gości do jakości serwowanych dań i napojów. Fachowa obsługa kelnerska w restauracji to nic innego jak przedstawiciele Twojego lokalu gastronomicznego. Nie na darmo ktoś powiedział: Zadbaj o swoich pracowników a oni zadbają o Twój biznes. 

Wpływ szkolenia kelnerskiego na wizerunek restauracji

Zadowoleni goście często zamawiają więcej i są skłonni wydać więcej pieniędzy, co przekłada się na wyższą sprzedaż, pod warunkiem, że fachowa obsługa kelnerska w restauracji wie, jak zachowywać się z gośćmi. Fachowa obsługa kelnerska w restauracji zachęca gości do powrotu, co generuje stabilny strumień przychodów, ponieważ restauracja znana z profesjonalnej obsługi kelnerskiej cieszy się pozytywnymi opiniami w mediach społecznościowych i serwisach recenzenckich, co przyciąga nowych gości.

W branży gastronomicznej, gdzie konkurencja jest bardzo duża, szkolenia kelnerskie przyczyniają się do tego, że fachowa obsługa kelnerska w restauracji może być kluczowym czynnikiem wyróżniającym lokal gastronomiczny na rynku. Pracownicy, którzy czują się kompetentni i są doceniani za swoją pracę, są mniej skłonni do zmiany miejsca zatrudnienia, co zmniejsza koszty związane z rekrutacją. Przeszkolona obsługa kelnerska niechętnie zmienia pracę. Zatem szkolenia kelnerskie, przyczyniają się też do mniejszej rotacji personelu, a tym samym do budowania fachowej obsługi kelnerskiej w restauracji.

Szkolenia kelnerskie sprawiają, że wykwalifikowany personel pracuje sprawniej, co poprawia ogólną wydajność lokalu gastronomicznego, zmniejszenie ilości skarg i reklamacji. Zadbaj o fachową obsługę kelnerską w restauracji i wyróżnij się na mapie gastronomicznej w Twoim mieście.

Wpływ szkolenia kelnerskiego na jakość obsługi gości

Zadowoleni goście mają w zwyczaju nagradzać świetną obsługę hojniejszymi napiwkami, jednak stać się fachową obsługą kelnerską w restauracji nie można z dnia nadzień. Fachowa obsługa kelnerska w restauracji to dążenie do celu i udział w szkoleniach kelnerskich, tak aby do perfekcji opanować jakość serwisu.

Kelnerzy, którzy są dobrze przeszkoleni i mają doświadczenie w fachowej obsłudze w restauracji, mogą szybciej awansować na wyższe stanowiska, czują się pewnie w swojej roli i są w stanie efektywnie obsłużyć gości, ponieważ czerpią większą satysfakcję z wykonywanej pracy.

Lokale gastronomiczne które kładą nacisk na wysokie standardy obsługi kelnerskiej w restauracji, pociągają za sobą całą branżę, podnosząc oczekiwania gości i jakość obsługi kelnerskiej na najwyższy możliwy poziom.

Podsumowując, fachowa obsługa kelnerska w restauracji to nie tylko sposób na zwiększenie zadowolenia gości, ale również strategia biznesowa, która może przynieść restauracji wiele korzyści w dłuższej perspektywie. Każdy restaurator bez względu na długość działania na rynku gastronomicznym, w pierwszej kolejności powinien zadbać o szkolenia kelnerskie po to, aby jakość serwisu kelnerskiego, była zawsze na jak najwyższym możliwym poziomie. Fachowa obsługa kelnerska sprawi, że goście wrócą do Twojego lokalu i będą go polecać.

Zaufali nam

Dni i godziny pracy
Poniedziałek - Sobota
9:00 - 18:00
Centra szkoleniowe
Centrum Szkoleniowe Wspólna
ul. Wspólna 56, Warszawa

Hotel Traffic,
ul. Świdnicka 28​, Wrocław
Rejestr Instytucji Szkoleniowych: 2.02/00203/2022
ISO 9001:2015